شناسه خبر: 4382

لینک کوتاه صفحه

https://kord.dmsonnat.ir/?p=4382

نماینده ولی‌فقیه در کردستان:
۱۳ آبان نماد مبارزه با آمریکا است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: ۱۳ آبان نماد مبارزه با آمریکا بوده و استکبار جهانی پس از آن اتفاقات، دشمنی‌ها و تحریم‌های خود را بر علیه نظام بیشتر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در گفت‌وگو با اصحاب رسانه که به‌مناسبت ۱۳ آبان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: این روز یوم‌اللهی است که در آستانه انقلاب اسلامی عده‌ای از دانش‌آموزان بی‌گناه در خیابان‌ها به خاک و خون کشیده شدند و جانشان را در راه دفاع از انقلاب اسلامی تقدیم کردند.

وی با بیان اینکه جوانان ایرانی در آستانه انقلاب اسلامی نگاه ضداستکباری و ضدرژیم پهلوی داشتند، گفت: اشغال سفارت آمریکا به‌عنوان لانه جاسوسی و مرکز تصمیمات و هدایت توطئه‌های استکباری و دستگیری عده‌ای افراد، دیگر مناسبتی است که در آن زمان اتفاق افتاد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با بیان اینکه ۱۳ آبان نماد مبارزه با آمریکاست, خاطرنشان کرد: بعد از این اتفاقات، دشمنی و توطئه‌های آمریکایی‌ها بیشتر و تحریم‌ها شدیدتر شد و اکنون پس از گذشت ۴۰ سال همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه این دشمنی‌ها از لوازم یک انقلاب ضداستکباری است و نمی‌شود شعار و گفتمان ضداستکباری داشت، اما خلاف ملزومات این گفتمان عمل کرد، افزود: ماهیت انقلاب اسلامی می‌طلبد که مبارزه با استکبار و ایادی آنان به نحو اکمل و احسن انجام شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی با یادآوری اینکه امام حسین(ع) بیعت نکرد و زیر بار ظلم نرفت، عنوان کرد: باید قاطعانه در برابر توطئه‌های دشمنان و شیطان بزرگ آمریکا ایستادگی کرد.

وی با ذکر اینکه مبارزه با استکبار جهانی رویش‌ها و ریزش‌هایی دارد، اظهار کرد: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده کسانی که در اوایل انقلاب لبریز از شور و هیجان بوده و از افرادی بودند که در اشغال سفارت آمریکا نقش داشتند اما به مرور زمان دچار ریزش و ابراز پشیمانی کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان به اخیر اهانت به ساحت پیامبر اعظم(ص) اشاره کرد و افزود: رئیس جمهور فرانسه به راحتی به پیامبر خوبی‌ها توهین می‌کند و غربی‌ها سکوت و به آن نه اشاره‌ای نکرده اما به محض آزمایش موشک‌ها، برخی آن را به رفتار استکباری غرب گره زده و می‌گویند اگر این آزمایش نبود، غرب فلان رفتار ضدایرانی را نداشت!

وی با بیان اینکه ماهیت ظالمان و مستکبران در طول تاریخ تغییر نمی‌کند  و تنها ممکن است رنگ عوض کند، عنوان کرد: کسانی‌که حرف از مذاکره و دست برداشتن از مبارزه با استکبار زده، کسانی هستند که برای دفاع از میهن اسلامی هزینه‌ای نداده و تلاشی نکرده‌اند.

به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان، ذات استکبار قابل تغییر نیست و تنها تاکتیک‌های آن تغییر می یابد، همان‌طور که در تاریخ اسلام هم زمانی قرآن بر سر نیزه کرده تا افراد را از درون سست کنند.

وی بحث درباره مذاکره را همچون برد – برد دانست و گفت: کسانی در این زمینه پافشاری و اصرار کرده که در اوایل انقلاب حرف از اسلام آمریکایی زده و آتش تندی داشتند، حالا بدون توجه به گذشته، با حرکات خود هزینه تراشی کرده و معتقد به سازش با استکبار با هویت خودباختگی و خودفروختگی هستند کمااینکه بسیاری هم به خارج از کشور رفته و بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی از جوانان خواست که ماهیت شکل‌گیری انقلاب اسلامی را مطالعه و مرور کرده که آیا می‌شود با استکبار سازش کرد؟؛ امیدوارم همه با هم به عهد و پیمانمان؛ استکبارستیزی  و پیروی از فرامین رهبری و آموزه‌های دینی پایبند بمانیم.

فهرست