نگاهی گذرا به مهم ترین اخبار اهل سنت کشور در هفته ای که گذشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، گزیده ای مهم از اخبار اهل سنت کشور تهیه و در قالب یک بسته ویژه خبری تنظیم گردیده است؛ در این بسته شاهد بخش هایی مهم از این اخبار هستیم.

در طول هفته ممکن است به علت مشغله های کاری و غیر کاری از اخبار مهم پیرامون خود و جامعه مخاطبمان بی خبر باشیم، روابط عمومی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در راستای احترام به مخاطبین خود و همچنین تولید محصولات مختلف و ویژه ی خبری جهت دسترسی آسان و سریع مخاطبین به مهم ترین عناوین خبری هفته تصمیم به تهیه ی بسته ی ویژه خبری و گزیده ای مهم از اخبار اهل سنت کشور در انتهای هر هفته، گرفته است که به نظر می رسد مخاطبین محترمی که در طول هفته نتوانسته اند اخبار را دنبال کنند، می توانند با مطالعه این بسته مختصر و مفید از اخبار اهل سنت کشور با خبر شوند.

هفته ای که گذشت را می توان به راحتی هفته ی ارادت اهل سنت در کنار همه اقشار به امام راحل (ره) خواند؛ با مشاهده و مطالعه ی محتوای خبری تولید شده در هفته ی گذشته و هفته قبل از آن می توان دریافت که شخصیت امام و نفوذ ایشان به گونه ای بود که نمی توانت گفت ایشان در این دنیا حضور ندارند، لکن حضوری بسیار موثر داشته و تاثیرات شگرفی دارند.

همچنین موضوع قتل شهروند سیاه پوست آمریکایی که بعد از گذشت دو هفته همچنان دنیا را به هم ریخته است در وب سایت ما نیز بازخوردهایی داشته و مواضع شخصیت های مهم اهل سنت کشور را دربرداشته است.

دیگر موضوع مهم هفته ای که گذشت، درگذشت دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین، دکتر رمضان عبدالله بود که طبیعتا با توجه به همراهی اهل سنت کشور با آرمان فلسطین که روز جهانی قدس و دیگر مناسبت های مربوط به فلسطین شریف شاهد آن بودیم، اهل سنت ایران پیام های تسلیت جداگانه ای صادر کرده اند که برخی از آنان را در این گزارش خواهیم دید.

قریب به یکصدو پنجاه مطلب و گزارش خبری با موضوع رحلت امام در پایگاه اطلاع رسانی دبیرخنه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با موضوع امام خمینی (ره) تولید و بازنشر شده است که این خود گواه بر موضوع اشاره شده در پاراگراف قبل است.

به عنوان نمونه چند مطلب از عرض ارادات اهل سنت به شخصیت جاودانه امام خمینی (ره) در گزارش آورده ایم تا گزارش این هفته ما رنگ و لعاب انقلابی به خود گرفته و ما نیز به وظیفه خود عمل کرده و به جایگاه رفیع بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ادای احترام کرده باشیم.

اولین خبر بسته ویژه خبری متعلق به استان خراسان رضوی و مولوی حبیب‌الرحمن مطهری به عنوان یکی از شاخص ترین علمای اهل سنت خراسان است.

وی گفته است: اندیشه های متعالی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران بر پایه وحدت و عظمت امت اسلام بود.

عضو دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه موقت سنندج در واکنش به قتل مرد سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس این کشور گفت: عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: استکبار جهانی هر روز در قالبی چهره ضد بشریت خود را نشان می دهد و از گذشته تا کنون با جنایت و آدم‌کشی دنبال اسلام‌هراسی و نابودی مسلمانان و شهروندانشان است.

امام جماعت اهل سنت مسجد خاتم الانبیاء بجنورد نیز در مصاحبه ای که با موضوع محکوم کردن اقدام نژاد پرستانه دولت آمریکا با خبرنگار ما داشت گفت: در بین تمامی ادیان و مذاهب، زیباترین نگاه به حقوق بشری و انسانی، نگاه دین اسلام است.

امام جمعه اهل سنت سنندج و نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری نیز نسبت به کشته شدن سیاه پوستان در آمریکا و اقدامات نژاد پرستانه دولت ایالات متحده سکوت نکرد و خطاب به جهانیان تاکید کرد: همه باید یک صدا علیه نژادپرستی فریاد بزنند.

دیگر عضو شورای برناهم ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه موقت کنگان نیز در پیامی درگذشت دبیر کل پیشین جنبش جهاد اسلامی فلسطین را تسلیت گفت.

همچنین عضو دیگر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور و امام جمعه اهل سنت بندرترکمن نیز به درگذشت دبیرکل پیشی جهاد اسلامی فلسطین واکنش نشان داد و پیام تسلیت داد.

در آخرین خبر از سلسله اخبار مربوط به درگذشت دبیرکل پیشین جنبش جهاد اسلامی فلسطین بود، دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت نیز با صدور پیامی جداگانه درگذشت وی را به ملت فلسطین و آزادیخواهان جهان تسلیت گفت.

رییس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی که به تازگی این عنوان را به خود گرفته است در گفتگو با خبرگزاری تقریب اظهارداشت: استفاده از ظرفیت نخبگان در جهان اسلام برای تقریب مذاهب اسلامی یک ضرورت عقلی است؛ زیرا بهترین کسانی که می توانند راهنمای ما در مسئله تقریب باشند همین نخبگان‌اند.

آخرین خبر گزارش ویژه خبری این هفته مربوط می شود به رئیس جمعیت علمای عراق که با تأکید بر لزوم اخراج نظامیان خارجی از این کشور، گفته است: هیچ جای تأخیر در این مسئله وجود ندارد.

فهرست