معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان
نمازعید فطر در مساجد کردستان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: نماز عید سعید فطر با حفظ فاصله اجتماعی و رعایت پروتکلهای بهداشتی مقابله با بیماری کرونا توسط نمازگزاران کردستانی در مساجد استان برگزار می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان و به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، حسین خوش اقبال در جلسه مشترک هماهنگی برگزاری مراسمات نماز عید فطر و راهپیمایی روز جهانی قدس در محل دفتر معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی با همکاری بسیج و سپاه بیت المقدس کردستان  بر نحوه برگزاری مراسم نماز عید فطر با رعایت پروتکلهای بهداشتی در مساجد کردستان نظارت می کنند.

وی افزود: استفاده از فضای باز مساجد برای برگزاری نماز عید فطر، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش و اقامه نماز در حداقل زمان ممکن از اقدامات پیش بینی شده است.

خوش اقبال ادامه داد: در این رابطه مقرر گردیده تا نمازگزاران در هنگام اقامه نماز از چادر، مهر و وسایل شخصی مورد نیاز استفاده کرده و از پخش هرگونه نذری و استفاده از سرویسهای بهداشتی عمومی مساجد جلوگیری شود.

وی تاکید کرد: برای رعایت دقیق این نکات اداره کل اوقاف و امور خیریه و مرکز بزرگ اسلامی دستورات لازم را به ائمه جماعات و اعضای هیأت امنای مساجد استان ابلاغ کرده اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: فرمانداران تابعه در راستای برگزاری برنامه های نماز عید فطر و گرامیداشت روز جهانی قدس اقدامات و هماهنگی های مورد نیاز را انجام خواهند داد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به برنامه های پیش بینی شده برای گرامیداشت روز جهانی قدس در استان اشاره و تصریح کرد: در اجرای تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا راهپیمایی روز جهانی قدس هماهنگ با سراسر کشور در استان کردستان نیز برگزار نخواهد شد و فقط در همان روز جمعه راس ساعت ۱۲ ظهر مقام معظم رهبری از طریق رسانه ملی بیاناتی را برای مردم ابراز می کنند.

خوش اقبال ادامه داد: اقدامات تبلیغی محیطی، کاشت درخت زیتون در پارک آبیدر سنندج، اطلاع رسانی جهت گرامیداشت روز جهانی قدس از طریق شبکه شاد آموزش و پرورش برای دانش آموزان و خانواده های آنها پیش بینی شده است.

انتهای پیام

فهرست