نماینده ولی فقیه در کردستان:
مکتب اهل‌بیت در دوران امام رضا(ع) از لحاظ فقهی و اعتقادی به قله رسید
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: مکتب اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) بعد از اوج گرفتن در زمان امام باقر(ع) و امام صادق(ع)، در دوران امام رضا(ع) از لحاظ فقهی و اعتقادی به قله رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی با بیان اینکه دوران حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و شخصیت مقدس یکی از طلا‌یی‌ترین دوران تاریخ اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) است، اظهار کرد: مأمون به‌خاطر جلب رضایت و نظر دوستداران اهل‌بیت(ع)، امام رضا(ع) را ولی‌عهد خود معرفی کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در طول عمر با برکتش معارف اهل‌بیت عصمت و طهارت را گسترش داد، امام رضا(ع) ۲۰سال از عمر مبارکشان در کسوت امامت اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) بودند که ۱۰سال آن مربوط به هارون الرشید و ۱۰ سال بعد دوران امین و مأمون بود.

وی با بیان اینکه مکتب اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) بعد از اوج گرفتن در زمان امام باقر(ع) و امام صادق(ع)، در دوران امام رضا(ع) از لحاظ فقهی و اعتقادی به قله رسید، تصریح کرد:  دوران حکومت امام رضا(ع) عصر طلایی تمدن اسلامی است، در زمان امام رضا(ع) تأثیرات فرهنگی ایشان بر مردم از لحاظ اعتقادی و مذاکراتی که برگزار می‌کردند، بسیار تأثیرگذار بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان یادآور شد: امام رضا(ع) علاوه بر آنکه در کسوت امامت و رهبری امت تأثیرگذار بودند، در بیان مباحث فقهی و اعتقادی و تأثیرگذاری فرهنگی بسیار دوران طلایی را برای دوستداران اهل‌بیت(ع) رقم زدند و امیدوارم که همه ما پیروان راستین این امام بزرگوار باشیم.

به گفته حجت‌الاسلام پورذهبی،احادیث نقل شده، واکنش‌های انجام شده، سفر مدینه به مرو، داستان نیشابور و حدیث سلسله الذهب بیانگر دلالت بر تأثیرگذاری فرهنگی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) دارد.

انتهای پیام/

فهرست