امام جمعه اهل سنت قروه:
موهنین به اهل بیت(ع) از دایره اهل سنت خارج هستند/ توهین به اهل بیت را بر نمی‌تابیم
امام جمعه اهل سنت قروه گفت: اهل بیت پیامبر خط قرمز اهل سنت است و ما هیچ نوع توهینی به اهل بیت را بر نمی‌تابیم و معتقد هستیم هرکس به اهل بیت توهین کند از دایره اهل سنت خارج است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا هاشم نوری امام جمعه اهل سنت قروه اظهار کرد: موضوع اتحاد اولویت اول اسلام است و این دین الهی همواره توجه خاصی به اتحاد و وحدت داشته است.
امام جمعه اهل سنت قروه با بیان اینکه امروز وظیفه همه مسلمانان است در راستای تحقق پایه‌های وحدت تلاش کنند، خاطرنشان کرد: وجود تفرقه در بین مسلمانان زیبنده دین اسلام نیست و برای مکتب عظیم رسول‌الله مشکل ایجاد خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: همه مسلمانان باید با بازگشت به مشترکات زمینه را برای ریشه‌کن کردن اختلاف فراهم کنند و پایه‌های وحدت اسلامی را مستحکم‌تر سازند.
وی ارادت اهل سنت به اهل بیت(ع) را مثال‌زدنی دانست و گفت: هیچ کس از اهل سنت، حتی افراطیون هم به اهل بیت(ع) توهین و جسارت نمی‌کنند.
ماموستا نوری خاطرنشان کرد: اهل سنت در ایران همواره معقید و پایبند به حفظ وحدت بوده و این مهم را عملا در رفتار و گفتار در طول تاریخ به اثبات رسانده‌اند.
وی اظهار کرد: اهل بیت(ع) از چنان جایگاهی در میان اهل سنت برخوردار هستند که اگر در نمازهای خود بر پیامبر(ص) و اهل بیت صلوات نفرستیم نماز مقبول نخواهد بود.
وی افزود: با توجه به شناختی که از مولوی گرگیج دارم، همواره منادی وحدت بوده است و ذکر مطالب تفرقه‌افکانه از سوی وی و صدور بیانه برای عذرخواهی از مسلمانان حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد جز اینکه همه باید در مسیر وحدت تلاش کنبم و اجازه ندهیم بیان برخی مطالب میدان تاخت و تاز برای تفرقه‌افکنی دشمنان در کمین فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد: امروز دشمنان در تلاش هستند از هر موضوعی یک بحران ایجاد کنند و شکاف و تفرقه را در بین مسلمانان بیشتر سازند.
امام جمعه اهل سنت قروه گفت: اهل بیت پیامبر خط قرمز اهل سنت است و هیچ نوع توهینی به اهل بیت را بر نمی‌تابیم و معتقد هستیم هرکس به اهل بیت توهین کند از دایره اهل سنت خارج است.
وی اضافه کرد: در شرایطی که دشمنان اسلام تمام اختلافات خود را برای ضربه زدن به اسلام کنار گذاشته و متحد شده‌اند جامعه اسلامی در چنین شرایطی به جای توجه به اصل مهم وحدت به عنوان کارسازترین استراتژی در برابر توطئه‌های دشمنان نباید با گفتار و حرکات ناآگاهانه اختلافات را تشدید کنند.
انتهای پیام/
فهرست