شناسه خبر: 1997

لینک کوتاه صفحه

https://kord.dmsonnat.ir/?p=1997

معاون آموزش و پژوهش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور:
مدارس علوم دینی اهل سنت کردستان طلبه می‌پذیرد
معاون آموزش و پژوهش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور از پذیرش طلبه در مدارس علوم دینی اهل سنت کردستان برای سال تحصیلی 1400-1399 خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا احمدپور اظهار کرد: مدارس علوم دینی اهل سنت کردستان برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ طلبه می‌پذیرد.
وی افزود: شرایط و ضوابط پذیرش طلاب جهت تحصیل در مدارس علوم دینی اهل سنت در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در دفترچه پذیرش به صورت کامل و واضح تشریح شده است.
وی بر مطالعه شیوه نامه و دفترچه پذیرش توسط متقاضیان تاکید کرد و افزود: جهت پیشگیری از مراجعه حضوری در شرایط خاص کنونی و شیوع ویروس کرونا ، معاونت آموزش و پژوهش مرکز بزرگ اسلامی در طول هفته در ساعات اداری از طریق شماره تلفن ۱۲-۰۸۷۳۳۱۵۳۰۱۱ پاسخگوی سوالات داوطلبان خواهد بود.
وی با تاکید براینکه ثبت نام داوطلبان صرفاً به صورت اینترنتی صورت می گیرد افزود: داوطلبان می توانند پس از اعلام زمان ثبت نام و باز شدن صفحه از طریق سامانه طاها اقدام به ثبت نام نمایند.
ماموستا احمدپور گفت: پذیرش متقاضیان با مدرک پایان دوره اول متوسطه/سیکل و دیپلم و بالاتر و با معدل حداقل ۱۴ خواهد بود .
وی تصریح کرد: در صورتی که داوطلب با مدرک زیر دیپلم (پایان دوره اول متوسطه) جذب شود لازم است دروس پیش نیاز را طی نماید و همچنین داوطلبان شاغل به تحصیل، در صورت قبولی در آزمون ورودی، لازم است تصویر و اصل مدرک یا گواهی قبولی معدل دار (کارنامه) آخرین سال تحصیلی خود را در هنگام تشکیل پرونده برای مصاحبه ارائه دهند.
ماموستا احمدپور با بیان اینکه آزمون ورودی پذیرش طلبه در مدارس علوم دینی اهل سنت به منظور سنجش و ارزیابی سطح علمی داوطلبان مدارس علوم دینی اهل سنت برگزار می گردد گفت : آزمون ورودی در دو مرحله شامل مرحله کتبی و مرحله مصاحبه در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار می شود و پذیرفته شدگان در دو مرحله مذکور به عنوان طلبه در مدارس علوم دینی مشغول به تحصیل خواهند شد. وی افزود : آزمون کتبی به صورت همزمان در تاریخ ۲۰ شهریور ماه سالجاری در کلیه شعب مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در استان کردستان برگزارمی شود و زمان برگزاری مصاحبه حضوری ۲۴ شهریور الی ۲۷ شهریور ماه خواهد بود.

وی عنوان کرد: حافظان عزیز قرآن کریم ، فرزندان شهدا ، جانبازان ، ایثار گران و بسیجیان فعال و دارندگان مدارک مرتبط با دروس حوزوی از اولویت جذب و پذیرش برخوردار خواهند بود.

فهرست