مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با صدور بیانیه ای کشتار مردم مظلوم افغانستان را محکوم کرد
لزوم وحدت و یکپارچگی شیعه و سنی و نفی خشونت و افراطی‌گری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، شورای افتا، روحانیون و مدرسین سنندج با صدور بیانیه ای کشتار مردم مظلوم افغانستان را با هدف از پیش تعیین شده عنوان کرد .

بسم  الله الرحمن الرحیم

و من یقتل مومنا متعمدا فجزاوه جهنم خالدا  فیها و غضب الله علیه و لعنه و اعد عذابا عظیما

سوره نساء ۹۳

بار دیگر دست دشمنان اسلام و مسلمین از آستین تروریست‌های جنایتکار تکفیری بیرون آمد و جمعی از مردم مظلوم افغانستان را در حال برگزاری نماز جمعه به خاک و خون کشید. مرکز بزرگ اسلامی استان کردستان حمله تروریستی کوردلان تکفیری به مسجد فاطمیه قندهار که موجب شهادت و جراحت جمع کثیری از شرکت کنندگان نماز جمعه گردید را به شدت محکوم نموده و ضمن تسلیت به خانواده‌های محترم شهدا و مردم عزیز افغانستان و با آرزوی صبر و اجر برای بازماندگان قربانیان و  شفای  عاجل برای مجروحین این جنایت ضد بشری بار دیگر نسبت به توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان امت اسلامی هشدار داده و بر لزوم وحدت و یکپارچگی شیعه و سنی و نفی خشونت و افراطی‌گری با نام اسلام تاکید می‌نماید این حادثه دلخراش و حوادث تاسف بار ضرورت افزایش مراقبت‌ها و مضاعف نمودن حفاظت از مراکز مذهبی شیعه و سنی و سایر تجمعات در افغانستان را بیش از پیش روشن می سازد.

در آستانه هفته مبارک وحدت که از ابتکارت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است این گونه حوادث قطعا حساب شده و با هدف شوم طراحی شده است.

علما و روحانیون اهل سنت استان کردستان و شورای افتاء و طلاب و مدرسین اطمینان دارند خواهران و برادران مسلمان ما در افغانستان با همدلی و همفکری و تشریک مساعی با یکدیگر توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان خود را ناکام خواهند گذاشت.

فهرست