شناسه خبر: 2672

لینک کوتاه صفحه

https://kord.dmsonnat.ir/?p=2672

فعالیت ۶۰۰ کانون فرهنگی ـ هنری مساجد در کردستان
مدیر ستاد هماهنگی مساجد کردستان گفت: ۶۰۰ کانون فرهنگی ـ هنری مساجد در استان فعالیت می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم اهل سنت از کردستان، کامل گلباغی اظهار کرد: مسجد به عنوان نخستین بیت مسلمانان نقش تأثیرگذاری در لایه های مختلف جامعه دارد.

وی با بیان اینکه مدیران مسئول کانون‌های مساجد به عنوان پایگاه‌های مردمی در شهرها و روستاها در تأثیرگذاری مساجد نقش و جایگاه قابل توجهی دارند، خاطرنشان کرد: بالغ بر ۶۰۰ کانون فرهنگی ـ هنری مساجد در سطح استان کردستان در حال حاضر فعالیت می کنند.

مدیر ستاد هماهنگی مساجد کردستان افزود: به منظور ساماندهی و احیای کانون‌های راکد و بدون فعالیت در مساجد استان بعد از انجام با بررسی‌های کارشناسانه زمینه تغییر ۳۱ مدیر مسئول کانون‌های مساجد استان فراهم شده است.

گلباغی با بیان اینکه حکم این افراد بعد از انجام امور مربوطه ابلاغ خواهد شد، عنوان کرد: احیای نقش واقعی مساجد در ترویج فرهنگ دینی، توانمندسازی و هدایت ظرفیت‌های موجود مردمی به سمت استقرار ارزش‌های محور و اصلی کانون‌های مساجد است.

به گفته وی، تأکید بر آرمان‌ها و ارزش‌های‌ معنوی‌ و فرهنگ‌ اسلامی، تبلیغ، گسترش‌ و تعمیق‌ فرهنگ‌ روح‌بخش‌ اسلام‌ ، گسترش‌ زمینه‌ مشارکت‌ و مباشرت‌ مردم‌ در امور فرهنگی، هنری، عمومی‌ کردن‌ تمامی‌ عرصه‌های‌ فرهنگی‌ و هنری‌ و تحقق‌ آزادی‌ فعالیت‌های‌ فرهنگی‌ مردمی از مهمترین اهداف کانون های مساجد است.

وی عنوان کرد: زمینه‌سازی‌ برای‌ حضور فعال‌ جوانان‌ و نیروهای‌ متعهد در عرصه‌ فعالیت‌های‌ فرهنگی‌ و هنری‌، شناسایی‌ و تربیت‌ استعدادهای‌ درخشان‌ و استفاده‌ از اوقات‌ فراغت‌ جوانان‌، تبادل‌ افکار و اندیشه‌ها و مبادله‌ آثار و تولیدات از دیگر اهداف، وظایف و اختیارات کانون‌های مساجد است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کردستان گفت: ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد هم با هدف احیای نقش واقعی مساجد در ترویج فرهنگ دینی و کادرسازی، توانمندسازی و هدایت ظرفیت‌های موجود مردمی به سمت اهداف بلند استقرار ارزش‌های دینی و استفاده بهینه از اعتبارات و امکانات وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی که امکان بهره‌وری فرهنگی در حوزه مساجد را دارند و در راستای تحقق منویات امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و اصول و سیاست‌های فرهنگی کشور مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی راه اندازی و فعالیت می کند.

گلباغی با بیان اینکه مدیران مسئول کانون‌های مساجد باید حمایت و هدایت فعالیت‌های فرهنگی، هنری و دینی کانون‌ها و فراهم کردن زمینه رشد و ارتقای بینش فرهنگی و اجتماعی عوامل اجرایی و اعضا از طرق مختلف آموزشی و فرهنگی را به عنوان اصل بسیار مهم مورد توجه قرار دهند، زمینه‌سازی برای پیوند شبکه کانون‌های مساجد با نهاد خانواده، مدارس و مراکز و نهادهای آموزشی، اجتماعی و فرهنگی از دیگر نکات و برنامه های بسیار مهمی است که کانون های مساجد باید آن را مد نظر قرار دهند.

انتهای پیام/

فهرست