نماینده ولی فقیه در کردستان
علما و روحانیون کردستان انسان‌های کم توقع و ساده زیستی هستند
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه علما و روحانیون کردستان انسان‌های کم توقع و ساده زیستی هستند، عنوان کرد: قناعت و ساده زیستی و همراهی با نظام و انقلاب از ویژگی‌های بارز روحانیون اهل سنت در استان کردستان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان  در دیدار دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با امام جمعه سنندج با بیان اینکه سر و سامان دادن به مشکلات و دغدغه‌های جامعه روحانیت کردستان از اولویت‌های ماست اظهار کرد: جامعه ماموستایان جامعه‌ای همراه هستند و چند ویژگی قابل تحسین دارند.

وی با بیان اینکه علما و روحانیون کردستان انسان‌های کم توقع و ساده زیستی هستند، عنوان کرد: قناعت و ساده زیستی و همراهی با نظام و انقلاب از ویژگی‌های بارز روحانیون اهل سنت در استان کردستان است.
وی تصریح کرد: انقلابی بودن و پای ارزش‌های نظام ایستادند موجب شده که علمای اهل سنت هزینه‌های زیادی بدهند و همواره مورد هجمه دشمنان قرار گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید براینکه از لحاظ علمی شخصیت‌های بزرگی در بین علما و روحانیون کردستان داریم، گفت:علاوه بر تقدیم بیش از ۶۰ طلبه و روحانی شهید، روحانیون جانباز و ایثارگر بسیاری در این استان داریم که ویژگی همه این بزرگواران ساده زیستی است.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی اظهار کرد: رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه روحانیت از اولویت‌های ماست اما متأسفانه در این زمینه با کمبودهایی مواجه هستیم و امیدواریم با سفر دبیر کل محترم مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و هیأت همراه و انعکاس این سفر شاهد تحولی در خدمت رسانی به جامعه روحانیت استان باشیم.

انتهای پیام/
فهرست