معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در جلسه کارگروه قرآنی تاکید کرد:
ضرورت بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی برای توسعه برنامه‌های قرآنی در جامعه
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: اجرای برنامه های قرآنی در بستر فضای مجازی و به صورت غیر حضوری، با توجه به وضعیت حاکم بر جامعه به خاطر شیوع ویروس کرونا ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت الاسلام شهسواری در نخستین جلسه سال ۹۹، کارگروه قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت استان کردستان بر لزوم توجه هر چه بیشتر به قرآن و فرامین این کتاب آسمانی تاکید و اظهار داشت: اجرای برنامه های قرآنی در بستر فضای مجازی و غیر حضوری، با توجه به وضعیت حاکم بر جامعه به خاطر شیوع ویروس کرونا ضروری است.
وی به فعالیت های مرکز در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: برگزاری «مسابقه قرآنی از طریق پیامک با همکاری صدا و سیما» یکی از فعالیت‌های معاونت فرهنگی در واحد قرآن در ماه مبارک رمضان بود.
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: «مسابقه کتابخوانی با محوریت کتابچه «آیات موضوعی قرآن کریم با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب» در میان کارکنان مراکز بزرگ اسلامی استان و خانواده آنان از دیگر برنامه های این معاونت بود که خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی مواجه شد.
وی به برگزاری تفسیر سوره مبارکه حجرات بر اساس دو تفسیر بزرگ فریقین؛ یعنی تفسیر مجمع البیان و بیضاوی اشاره کرد و اظهار کرد: این مسابقه ویژه طلاب و روحانیون استان است که براساس برنامه ریزی صورت گرفته از زمان اعلام فراخوان تا برگزاری مسابقه، شرکت کنندگان یک ماه فرصت مطالعه دارند.
گفتنی است؛ در ادامه این نشست هریک از اعضای کارگروه قرآنی مطالبی را پیرامون ادامه فعالیت‌های قرآنی بویژه در شرایط کنونی جامعه که بر اثر ویروس کرونا به وجود آمده است، راه کارهایی را ارائه نمودند.

فهرست