امام جمعه موقت سنندج:
شهید سلیمانی الگوی جامع مقاومت، ایثار و شهادت در جهان بودند
امام جمعه موقت سنندج گفت: شهید قاسم سلیمانی سردار دل ها الگوی جامع و کامل مقاومت، ایثار و شهادت در جهان بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا معروف خالدی در خطبه‌های نمازجمعه سنندج با اشاره به دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و روز جهانی جهاد و مقاومت، با بیان اینکه این شهید بزرگوار، تمام زندگی خود را وقف جهاد در جبهه علیه کفر، الحاد و استکبار جهانی کرد و هیمنه آمریکا را در این عرصه شکست، اظهار کرد:  جبهه ظلم به رهبری آمریکا هر وقت نام سردار سلیمانی را می‌شنیدند، لرزه بر اندامشان می‌افتاد و تاب حضور این شهید شجاع و توانمند را در جبهه‌های مقاومت نداشت و در نهایت وی را به شهادت رساندند.

امام جمعه موقت جمعه سنندج بر لزوم الگو قرار دادن سردار دلها برای مقاومت در برابر جبهه ظلم و استکبار تاکید کرد و افزود: حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر شهید سلیمانی مصداق بارز وفاداری مردم ایران اسلامی و تمام آزادیخواهان جهان بود و این مهم همچنان تداوم خواهد یافت.

ماموستا خالدی از تلاش نیروهای امنیتی در راستای حفظ امنیت در جامعه و کشور تقدیر کرد و گفت: به طور قطع بدون وجود نیروهای امنیتی و نظامی، امنیت و آسایش مردم تامین نخواهد شد، بنابراین باید قدردان آنان باشیم.

وی همچنین به ۱۵ دی و روز گزینش اشاره کرد و تاکید کرد: از نیروی فعال در حوزه گزینش، انتظار داریم در تحقیقات و گزینش‌هایی که انجام می‌دهند، جانب نرمش را رعایت کرده و همانند گذشته زمینه استخدام افراد شایسته و توانمند را فراهم کنند.

امام جمعه موقت سنندج در بخش دیگری از خطبه‌ها خواستار احترام جوانان و فرزندان به والدین شد و ادامه داد: رضایت پروردگار و سعادت دنیا و آخرت در گرو حفط حرمت پدر و مادر و مراقبت از آنان در زمان پیری است.

ماموستا خالدی تاکید کرد: کسانی که سپاسگزار و قدردان تلاش و زحمات پدر و مادر نباشد و احترام آنان را نگه ندارند، بدون شک پیش خداوند جایگاهی نخواهند داشت و در دنیا و پس از مرگ، از رحمت پروردگار محروم می‌مانند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق کردستان هم پیش از خطبه‌ها در سخنانی اظهار داشت: طی ۲ سال اخیر، ۵۰ هزار انشعاب برق در استان به متقاضیان واگذار شده است و قبض کاغدی نیز از چرخه خدمات حذف و باعث صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌ها شد.

هیوا لهونیان یادآور شد: در ۲ سال و نیم اخیر با وجود تحریم و فشار اقتصادی، سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و فرسوده با ببش از پنج هزار میلیارد ریال هزینه، اصلاح و به کابل خودنگهدار تبدیل شده است.

وی بر لزوم همکاری مشترکان برای استفاده بهینه از نیروی برق تاکید کرد و گفت: این شرکت تمام تلاش خود را به کار گرفته تا مشترکان از لحاظ استفاده از انرژی کنبودی نداشته باشند، ضمن اینکه اکنون ۸۴ خدمت شرکت برق به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود.

انتهای پیام

فهرست