امام جمعه اهل سنت قروه
 سیاست آمریکا بر مبنای فریب است/ماهیت ضدبشریت آمریکا برای جهان ثابت شده است
امام جمعه اهل سنت قروه گفت: سیاست آمریکا در بحث دفاع از حقوق بشر بر مبنای فریب و تبلیغات دروغین است و این ماهیت برای مردم خودش هم به اثبات رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان ،ماموستا هاشم نوری با اشاره به کشت و کشتار مردم از سوی دولت آمریکا به جرم دفاع از حقوق بشر، اظهار کرد: سران استکبار و کشورهای استعمار همواره شعار می‌دهند ولی هیچگاه حرف و عملشان با هم همخوانی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: سیاست آمریکا بر مبنای فریب، تبلیغ و دعوت دروغ است سران این کشور در حالی دم از دفاع از حقوق بشر می‌زنند که خود حتی کوچکترین حقوق انسانی را رعایت نمی‌کنند.

امام جمعه اهل سنت قروه افزود: تاریخ ثابت کرده است امریکا به هر کشور و نقطه‌ای ورود پیدا کند رهاوردی جز تعرض، تخریب و نابودی به دنبال نداشته و این ماهیت ضدبشریت آن امروز کاملا برای جهانیان به اثبات رسیده است.

ماموستا نوری افزود: اتفاقات اخیر در این کشور ماهیت نظام امریکا را برای خود مردم این کشور نشان داد و همین موضوع موجب انزجار مردم از آنان شده است.

وی با بیان اینکه این خواست خداوند تبارک و تعالی بود که ماهیت ضدبشریت و چهره واقعی نظام امریکا برای جهان مشخص شود، گفت: کشوری که بنا به ادعای خودش سردمدار حقوق بشر است در اغتشاشات اخیر نشان داد که به مردم خود رحم نمی‌کند و هیچ محدودیتی در برخورد خشن با انسان‌ها برای خود قائل نیست.

این روحانی اهل سنت گفت: گرفتن جان انسان‌ها به جرم رنگ پوست، تبعیض و …چهره واقعی استکبار جهانی بود که در ماه‌های اخیر به صورت کامل برای مردم جهان مشخص شد.

وی اظهار کرد: امریکا در شرایطی که جهان درگیر جدی کروناویروس است با برخی رفتارهای ضدبشری مردمش را به شدت تحت فشار قرار داده و جامعه درونی‌اش را به شدت به لحاظ اقتصادی و امنیتی با هجمه مواجه کرده است.

انتهای پیام

فهرست