امام جمعه سنندج
دین اسلام دین عدالت و توسعه است/شهید سلیمانی از سرمایه‌های بزرگ ایران بود
امام جمعه سنندج با بیان اینکه دین اسلام دین مشورت عدالت و توسعه و عمران است گفت: با توجه به اهمیت این موضوع همه مسیولان باید در مسیر توسعه و ابادانی تلاش کنند و در این مسیر از ظرفیت جوانان به عنوان متورهای توسعه بهره بگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی از کردستان، ماموستا فایق رستمی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار کرد: یکی از بزرگی‌های روز جمعه و نماز جمعه این است که مسوول و غیرمسوول و غنی و فقیر در کنار هم در حضور خدا به عبادت می پردازند.

وی تصریح کرد: استاندار کردستان طی روزهای اخیر نشان داده که چه میزان دلسوز مردم استان است و در راستای رفع مشکل آبی استان تلاشی قابل تقدیر انجام دادند.

امام جمعه سنندج به تلاش‌های گسترده دشمنان در راستای ضربه زدن به انقلاب اسلامی که در سال ۸۸ با استفاده از تمان توان ظرفیت‌های خود به میدان آمدند گفت: بصیرت و ولایت‌مداری ملت هجمه گسترده دشمنان را که داشت به بحران جدی برای کشور و انقلاب تبدیل می‌شد در هم پیچید و مانع رسیدن انان به اهدافشان شد.

وی اذعان کرد: خداوند تبارک و تعالی از ایمان‌داران به عنوان برادر نام می‌برد و به وحدت و همدلی دعوت می سازد.
وی اظهار کرد: دین اسلام ارزش زیادی به اخوت و برادری گذاشته است و نمونه و مصداق واقعی این مهم را در دوران صدر اسلام در رابطه با انصار و مهاجر می توان دید.

ماموستا رستمی با بیان اینکه وحدت و برادری و دوری از تفرقه راه نجات جامعه بشری است گفت: افراط و تفریط ترور و سربریدن در دین اسلام محکوم است چون دین اسلام تمدنی برای جامعه بشریت اورده که پیامبر مکرم اسلام در مورد ان می فرماید دین اسلام دین رحمت و مهربانی است.

وی گفت: دین اسلام دین عزت و احترام است و پیامبر مکرم اسلام می فرماید تمدن اسلام بالاتر از دین اسلام نیست.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه دین اسلام دین مشورت عدالت و توسعه و عمران است اظهار کرد: با توجه به اهمیت این موضوع همه مسیولان باید در مسیر توسعه و ابادانی تلاش کنند و در این مسیر از ظرفیت جوانان به عنوان متورهای توسعه بهره بگیرند.

وی به هجمه های گسترده دشمنان در طول تاریخ انقلاب برای ضربه زدن به این نظام الهی گریزی زد و اذعان کرد: ملت ایران برای حفظ این نظام هزینه های زیادی در هشت سال جنگ تحمیلی جنگ اقتصادی فتنه ۸۸ و غیره داده و امروز سزاوار بهترین خدمت ها هستند.

وی اذعان کرد: دولتمردان دولت سیزدهم کمربند خدمت‌ بسته‌اند و امیدواریم این خدمت به زمان خاص خلاصه نشود و در حد شعار نباشد.

ماموستا رستمی تصریح کرد: امروز جامعه ما بیش از هر زمانی نیاز به خدمت دارد مسوولان باید با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها و برنامه ریزی مناسب زمینه رفع مشکلات را فراهم سازند.

امام جمعه سنندج افزود: شهید سلیمانی یکی از سرمایه‌های بزرگ ایران بود که در مسیر دفاع از اسلام انقلاب و مظلومین جهان خون پاک خود را فدا کرد و تک تک ما وامدار خون پاک این شهدا هستیم.

وی با بیان اینکه سالروز شهادت سردار دلها و همچنین ۹ دی هر دو یوم‌الله‌هایی برای ملت ایران هستند که باید همواره زنده نگهداشته شود گفت: ما به عنوان وارثان خون شهدا باید با دفاع از ارزش‌های دینی و زنده نگهداشت یاد و خاطر شهدا و حرکت در مسیر آنان امانت داران خوبی برای شهدا باشیم.

فهرست