شناسه خبر: 5477

لینک کوتاه صفحه

https://kord.dmsonnat.ir/?p=5477

نماینده ولی فقیه در کردستان
حماسه ۹ دی ۸۸ تاریخی ماندگار در ایران اسلامی است
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: حماسه 9 دی 88 تاریخی ماندگار در ایران اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی عصر امروز در مصاحبه با خبرنگاران در سنندج، یکی از اتفاقات مهم انقلاب را وقایع سال ۸۸ نام برد و اظهار داشت: رهبری همواره از اتفاق بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ به نام فتنه یاد کرده‌اند و جمله مهمی در میان سخنرانی‌ها در این خصوص دارند و فرمودند که فتنه‌گران کشور را به لب پرتگاه بردند.

به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان، از اول انقلاب فشارهای زیادی از جمله گروهک‌ها، غائله‌های قومی در استان‌ها و مواردی از این دست، ۱۸ تیر و حوادث کوی دانشگاه در کشور صورت گرفت که برای هیچکدام از اینها حضرت آقا مانند حادثه سال ۸۸ چنین صحبت نکرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد:  کسانی در قضایا و حوادث فتنه ۸۸ دست داشتند که خود از دست‌اندرکاران مملکت بودند.

وی افزود: همین اشخاص سرمایه‌های انقلاب را به شورش علیه انقلاب برانگیختند و دوم اینکه با رای مردم مقابله کردند.

حجت‌الاسلام پورذهبی ادامه داد: رهبری از  حوادث انتخابات سال ۸۸ به نام پتک جمهوریت تعبیر کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان علل رخداد فتنه ۸۸ را ایجاد محبوبیت سردمداران فتنه نزد گروهی از افراد، غرور و استکبار، عدم تمکین به قانون، اسیر توطئه دشمن شدن و گذشتن از خط قرمزهای نظام برشمرد.

به گفته وی، کار فتنه به جایی رسید که به ساحت امام حسین(ع) اهانت شد و مردم و حتی افرادی به میدان آمدند که حتی در انتخابات هم شرکت نکرده بودند و با جریان فتنه مقابله کردند.

وی افزود: رهبری در سال ۸۸ به جمهوری اسلامی تقلبی اشاره کردند که عده‌ای به دنبال این قضیه هستند اما با حماسه ۹ دی به آن اتفاقات پایان داده شد و رهبری فرمودند که ۹ دی در تاریخ انقلاب ماندگار شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: کسانی که ماندگار می‌شوند، انسان‌های از خودگذشته‌ای هستند که حاج قاسم علی‌رغم اینکه باید بازنشسته می‌شد و به کارهای شخصی می‌رسید سکون پیدا نکرد و برای انقلاب و ارمان‌های انقلاب جانفشانی کرد.

حجت‌الاسلام پورذهبی اضافه کرد: مساله دوم در راز موفقیت این شهید بزرگوار، وظیفه‌شناسی بود چون انسانی جهادگر بود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، مردمی‌بودن و دلسوز بودن و غم‌گسار بودن را از دیگر ویژگی‌های شهید سلیمانی ذکر کرد که ایشان را به یک اسطوره جهانی جاودان تبدیل کرد.

فهرست