دادستان ویژه روحانیت همدان
جمهوری اسلامی شجره طیبه الهی است/شهید سلیمانی نه یک فرد بلکه یک مکتب بودند
دادستان ویژه روحانیت همدان گفت: جمهوری اسلامی شجره طیبه الهی است که خدمات زیادی به جامعه بشریت کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت الاسلام بیگلری در نشست با ائمه جمعه و جماعات سنندج که با حضور سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد،  اظهار کرد: خاطرات خوبی از کردستان داریم، کردستان مردم خوب، باصفا، انقلابی و ارزشی دارند که شهدای زیادی را در مسیر انقلاب تقدیم کردند.

دادستان ویژه روحانیت همدان تصریح کرد: در جمع علما صحبت کردن زیره به کرمان بردن و نصیحت به لقمان است و باید درس پس بدهیم، زیارت علما برای ما یک غنیمت است.

حجت الاسلام بیگلری با بیان اینکه جمهوری اسلامی شجره طیبه الهی است، خاطرنشان کرد: بزرگترها دیده اند، جوان ها قبل از انقلاب را ندیده اند؛ این نظام خدمات زیادی به جامعه بشریت کرده است

دادستان ویژه روحانیت همدان گفت: ایران اسلامی تا قبل از انقلاب هیچ جایگاهی در عرصه جهانی نداشت، اسلحه به ما می دادند ولی فناوری آن را نمی دادند امروز به برکت خون شهدا ایران اسلامی در زمینه فنون نظامی علرغم همه مشکلات و تحریم ها در حوزه اقتصادی هم حرف برای گفتن دارد.

حجت الاسلام بیگلری  اضافه کرد: جنگ تحمیلی عراق علیه ایران یک جنگ جهانی بود چرا که دنیای استکبار هرچه توان نظامی و تجهیزاتی داشت در اختیار صدام گذاشت تا انقلاب ما را از بین ببرد اما به اهداف شومش نرسید و با رهبری حکیمانه ی امام امت، تمام نقشه های دشمنان را نقش بر آب و جنگ را با پیروزی پشت سرگذاشتیم.

دادستان ویژه روحانیت همدان با بیان اینکه تحریم اقتصادی از زمان صدر اسلام تا کنون وجود داشته و قطعا در آینده هم وجود خواهد داشت، گفت: دشمنان تمام توان خود را برای ضربه زدن به اسلام به کار بسته و در این مسیر از هر ظرفیتی استفاده می کند.

حجت الاسلام بیگلری  تصریح کرد: توطئه های علیه نظام با وجود نیروهای نظامی نقش برآب شد و نقشه های سیاسی هم با وجود سربازان گمنام بی اثر شده است.

وی اضافه کرد: اما دشمنان، جبهه هایی علیه نظام ما دارند که سربازان مقابله با دشمنان در این جبهه ها علما و روحانیون هستند که باید با روشنگری و بصیرت افزایی به جامعه مانع رسیدن دشمنان به اهداف شومشان شوند.

دادستان ویژه روحانیت همدان افزود: دشمن بیکار ننشسته است ما باید با هوشیاری در برابر این هجمه ها برنامه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان نوک پیکان خود در جنگ نرم را به سمت جوانان نشانه گرفته اند، گفت: روشنگری در جامعه به ویژه در بین جوانان باید اولویت جامعه روحانیون ما باشد.

وی تصریح کرد: ایجاد تفرقه در بین مسلمانان از دیگر اهداف اصلی دشمنان برای ضربه زدن به اسلام است همه باید با هوشیاری مانع از نداهای تفرقه افکنانه شویم.

دادستان ویژه روحانیت همدان خاطرنشان کرد: تعیین هفته وحدت توسط امام راحل و تشکیل مجمع تقاریب توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی از اقدامات ارزشمندی است که در راستای تقویت قریب مذاهب انجام شده است.

حجت الاسلام بیگلری  با بیان اینکه روحانیون سربازان اصلی مقابله با جبهه جنگ نرم دشمنان هستند، افزود: دشمنان با تمام توان دنبال جذب افراد و توسعه فرقه های شیطان پرستی هستند باید با هوشیاری در برابر هجمه های آنها روشنگری داشته باشیم.

دادستان ویژه روحانیت همدان با بیان اینکه ما شهدای بزرگی همچون شهید بهشتی که به قول امام راحل شهید بهشتی یک امت بود را تقدیم انقلاب و اسلام کردیم، اضافه کرد: شهید سلیمانی هم یک مکتب بودند که با اخلاص و بزرگواری توانستد داعش را از منطقه حذف کنند اینها چهره های ارزشی اسلام هستند که در بین مسلمانان شیعه و سنی وجود دارند.

حجت الاسلام بیگلری از روحانیت به عنوان چشم و چراغ جامعه بشری نام برد و گفت: باید مردم را با عمل خودمان به سمت دین هدایت کنیم.

وی اضافه کرد: به عنوان یک طلبه باید خدمت گذار همه مستمعین باشیم و تبعیضی بین مراجعین قائل نباشیم.

وی با بیان اینکه ۵۰ آسیب در بین پرونده های قضایی چهار استان احصا کرده ام، گفت: سعی ما براین است که این آسیب ها را با ظرافت در محافل مطرح کنیم تا دیگران دچار این آسیب ها نشویم.

وی افزود: روحانیت استان کردستان بسیار فرهیخته، انقلابی، خون گرم، ولایی هستند و کمترین آسیب در جامعه روحانیون این استان است.

فهرست