دبیر اجرایی جشن‌های «زیر سایه خورشید» در استان کردستان:
توزیع ۳۱۳ بسته معیشتی با حضور کاروان زیر سایه خورشید در روستاهای کردستان/دیدار با ماموستایان اهل سنت کردستان
دبیر اجرایی جشن‌های «زیر سایه خورشید» در استان کردستان گفت: ۳۱۳ بسته معیشتی همزمان با میلاد امام رضا(ع) با حضور کاروان زیر سایه خورشید بین خانواده‌های محروم ساکن در روستاهای استان کردستان توزیع می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حامد امیریان با بیان اینکه کاروان زیر سایه خورشید شامل پنج نفر از خدام رضوی و بیرق امام رضا است که از ۹ تیرماه به مدت ۵ روز مهمان مردم مهمان‌نواز استان کردستان هستند، اظهار کرد: کاروان خدام امام رضا(ع) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام تست اولیه کرونا و با نظارت بهداشت وارد استان کردستان خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: در راستای قطع زنجیره کرونا براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امسال دیدارهای مردمی و جشن‌های تجمعی در زمان حضور کاروان زیرسایه خورشید در استان برگزار نمی‌شود.
دبیر اجرایی جشن‌های زیر سایه خورشید در استان کردستان اضافه کرد: کاروان زیر سایه خورشید سال‌های گذشته از تمام شهرستان‌های استان کردستان بازدید می‌کردند ولی امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا ۶ شهرستان استان شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران، بیجار، قروه، دهگلان و دیواندره میزبان این کاروان خواهند بود.
وی با بیان اینکه مردم استان کردستان ارادت ویژه‌ای به امام رضا(ع) داشته و هر سال استقبال خوبی از بیرق امام رضا(ع) دارند اما این مهم در سال‌جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا اضافه کرد: ترویج سنت و سیره امام رضا در جامعه، برقراری ارتباط قلبی مردم با امام رضا، زیارت بیرق امام رضا(ع) به منظور ورود نورانیت و برکت امام رضا(ع) به استان از اهداف اصلی حضور کاروان زیر سایه خورشید است.
دبیر اجرایی جشن‌های «زیر سایه خورشید» در استان کردستان گفت: ۳۱۳ بسته معیشتی همزمان با میلاد امام رضا(ع) با حضور کاروان زیر سایه خورشید بین خانواده‌های محروم ساکن در روستاهای استان کردستان توزیع می‌شود.
وی با بیان اینکه عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدای شهرستان‌های استان، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در کردستان، تجلیل از ستاد کرونای استان کردستان و تجلیل از مدافعان سلامت و نیروهای خدماتی بیمارستان‌های کردستان از مهم ترین برنامه‌های کارونان زیرسایه خورشید در استان است، گفت: دیدار با خانواده شهدای سلامت، تجلیل از خیرین حاضر در طرح کمک‌های مؤمنانه و تجلیل از شهدای رمضان دیواندره، برگزاری جشن میلاد امام رضا(ع) به صورت مجازی با حضور علی دوستی قاری بین‌المللی و روحانی و مداح کشوری در مجتمع فجر و دیدار کاروان زیر سایه خورشید با خانواده‌هایی که در قتل‌‌های غیر عمد فرزندان خود را از دست داده بودند و کسب رضایت اولیای دم برای بازگشت حکم قصاص از دیگر برنامه‌های این کاروان در ۵ روز حضورشان در استان خواهد بود.
به گفته وی، دیدار با ماموستایان اهل سنت کردستان، تجلیل از گروه‌های جهادی، تجلیل از پارکبان‌ها، تجلیل از غسالان متوفیان کرونایی توزیع نمک تبرکی حرم امام رضا(ع) بین نانوای‌های سطح استان کردستان و بازدید از دو کارخانه تولیدی استان کردستان در سنندج و بیجار در راستای تحقق شعار سال خدام رضوی و دیدار با خانواده جانبازان، تولیدکنندگان ماسک و دستکش از دیگر برنامه‌های کاروان زیر سایه خورشید است.

فهرست