امام جمعه سنندج:
توجه به اصل عدالت دلیل مقبولیت انقلاب اسلامی در عرصه جهانی است/دشمن اتحاد مسلمانان را هدف قرار داده است
امام جمعه سنندج گفت: : نظام جمهوری اسلامی ایران با توجه به چهار اصل مهم مشورت، مساوات،عدالت و عمران و آبادانی پله های رشد و اقتدار را در طول این 40 سال پشت سر گذاشته و امروز به عنوان نظامی مقبول در عرصه جهانی حرف برای گفتن دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا فایق رستمی در مراسم تکریم و معارفه مدیر حراست دفتر نمایندگی ولی فقیه در کردستان و سرپرست معاونت فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج، اظهار کرد: حراست از مهمترین ارکان در هر دستگاه و سازمانی است و مسئولین حراست یکی از مهم ترین وظیفه را در هر تشکیلات و سازمانی بر عهده دارد.

وی گفت: حراست از دین، ارزش ها، انقلاب و … رسالت آحاد جامعه است و باید با چشم، زبان، گوش و قلب از ارزش ها حراست کنیم.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه بصیرت واقعی با قلب ایجاد می شود، عنوان کرد: تک تک ما باید به عنوان یک دیده بان بصیر و دلسوز از اسلام، دین، کشور و مملکت و انقلابمان حراست کنم.

شایسته سالاری اصل مهم در نظام اسلامی است

ماموستا رستمی بر ضرورت توجه به شایسته سالاری در انتصاب افراد در نظام های اسلامی تاکید کرد و گفت: شایسته سالاری را می توان با توجه به عملکرد افراد در انجام وظایف در هر پست و جایگاهی کاملا احساس کرد.

وی تصریح کرد: افرادی که پست و مسئولیتی را بر عهده می گیرند باید با مطالعه زندگی پیامبران، ائمه اطهار و خلفای راشدین نحوه مدیریت و رفتار آنها با مخاطبین و زیردستانشان را ملاک و الگوی خود قرار دهند.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه زندگی فردی و اجتماعی پیامبر مکرم اسلامی بهترین الگوی مدیریتی برای همه مسئولان است، گفت: وقتی وظیفه رهبری یک جامعه تا یک خانواده به عهده فردی گذاشته می شود باید با مدیریت مناسبت و تعامل و همدلی با افراد زیرمجموعه مسیر دستیابی به اهداف را در آن مجموعه فراهم سازد.

ماموستا رستمی اظهار کرد: از تلاش‌های انجام گرفته از سوی مدیران و مسئولان سابق که در طول این سالها در عرصه‌ها مختلف تلاش کرده اند تقدیر می کنیم و امیدواریم با حضور مسئولان جدید شاهد ارتقای بیش از پیش در مرکز بزرگ اسلامی باشیم.

شناخت وظایف شاخصه مهم موفقیت در مسئولیت هاست

وی شناخت وظایف را اصل مهم دانست و عنوان کرد: همه ما باید قبل از هرچیزی وظیفه خود را به درستی بشناسیم و با برنامه‌ریزی مناسب در مسیر خدمت گام برداریم.

امام جمعه سنندج اضافه کرد:تفکر و آینده نگری از مولفه های مهم مدیریتی است باید با شناخت درست توانایی و ظرفیت ها برای پیشرفت در حوزه های مختلف حرکت کرد.

ماموستا رستمی تدبیر در امور، آینده نگری، زمان شناسی و دشمن شناسی را از ضرورت های یک مدیریت کارآمد دانست و عنوان کرد: یکی از دلایل مهم پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی و پیشرفت آن در عرصه های مختلف آینده نگری و دشمن شناسی رهبران روشنفکر،بصیر و مردمی این نظام است.

وی اضافه کرد: محبت به مردم و مردم داری از اصول بسیار مهمی است که همواره مورد تائید پیامبر مکرم اسلام بوده است.

گوشه نشینی در دین اسلام منع شده است

وی با بیان اینکه اسلام بر تلاش و پشتکار تاکید و گوشه نشینی و گوشه گیری در این دین الهی منع شده است، گفت: باید با آینده نگری، بصیریت و محبت مدیریت کارآمد را در راستای پیشبرد اهداف در هر مسئولیت و جایگاهی ملاک عمل قرار دهیم.

امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران با توجه به چهار اصل مهم مشورت، مساوات،عدالت و عمران و آبادانی پله های رشد و اقتدار را در طول این ۴۰ سال پشت سر گذاشته و امروز به عنوان نظامی مقبول در عرصه جهانی حرف برای گفتن دارد.

ماموستا رستمی در ادامه با محکوم کردن جنایت گروه افراطی داعش در پاکستان و ریخته شدن خون کارگران بی گناه توسط آنها، گفت: دین اسلام دین رحمت، اخوت، برادری و مهربانی است و هر نوع قتل و غارت مال و جان مردم در آن منع شده است.

وی اضافه کرد: در هیچ مکتبی در جهان بشریت کشتن انسان بی گناه قابل قبول نیست، متاسفانه امروز در گوشه و کنارجهان شاهد کشتار مسلمانان بیگناه به دست دستنشاندگان استکبار جهانی هستیم.

امام جمعه سنندج افزود: دشمن امروز به این نتیجه رسیده است که  توان مقابله نظامی را با کشور ما ندارد و تنها راهکار ضربه زدن به دین اسلام و انقلاب را ایجاد تفرقه و شکاف در بین مسلمانان می داند.

فهرست