امام جمعه دهگلان
بکارگیری نیروهای متخصص و توانمند رونق و توسعه کردستان را تسهیل می‌بخشد
امام جمعه دهگلان گفت: بکارگیری نیروهای متخصص و توانمند رونق و توسعه کردستان را تسهیل می‌بخشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،ماموستا عبدالسلام محمدی، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه دهگلان با بیان اینکه توسعه و پیشرفت استان در سایه اندیشه‌های انقلابی و جهادی میسر می‌شود، اظهار کرد: از استاندار می خواهیم در عزل و نصب های مسئولان توجه و حساسیت بیشتری داشته باشند و بکارگیری نیروهای خدوم و ارزشی و استفاده از ظرفیت تمامی شهرستان ها را ملاک خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: بهره‌گیری از مشاوره علما و نخبگان و دلسوزان نظام و مردم در مدیریت استان بسیار راهگشاست که امیدواریم از این مشاوره ها و خیرخواهی ها استفاده شود.

وی با بیان اینکه استفاده از نیروهای متخصص و توانمند رونق و توسعه استان را تسهیل و تحقق می‌بخشد، گفت: مردم فهیم و بابصیرت ما ۴۳ سال پای منویات رهبر فرزانه انقلاب و نظام اسلامی ایستاده و خواهند ایستاد و امیدواریم مسئولین این استقامت ها و سختی های مردم که بخش عمده آن به واسطه تحریم های ظالمانه است را ارج نهاده و در راه حل آنها جهادگونه تلاش کنند.

امام جمعه دهگلان در ادامه رعایت وحدت و برادری را مهمترین نیاز جامعه امروز دانست و عنوان کرد: بحمدالله امروزه در کشورمان علی رغم تلاش دشمنان در راستای تفرقه، وحدت و برادری در بین عموم مردم شیعه وسنی حاکم است؛ دستیابی به انسجام اسلامی بدون وجود یک قاعده اساسی و شکل گیری زیرساخت های آن در نظام سیاسی و اجتماعی، سرزمینی یا فرا اقلیمی غیرممکن است و عینیت نمی یابد، در این بین جایگاه علما و نخبگان به عنوان یکی از عوامل شکل دهنده را نباید فراموش کرد، لذا پیش از دعوت مردم به اتحاد و انسجام، خود باید به این راهبرد دست یابند و تعریف روشنی از الزامات و حوزه های آن تدوین نمایند و آن را به جامعه عرضه کنند

وی افزود: بدون تردید، اختلاف و افتراق در حوزه تعاریف و تحلیل مفاهیم آن سبب تصلب زمینه های شکل گیری اتحاد ملی و انسجام اسلامی می شود.
وی در ادامه با بیان اینکه صدق و راستی یکی از مهمترین صفات پسندیده و اخلاقی است که آیات متعدد قرآن کریم به آن اشاره می کند لذا صدق وراستی در تمامی ادیان الهی به عنوان یک ارزش بوده ودر جوامع انسانی در طول تاریخ به عنوان یک ارزش اخلاقی مورد بحث بوده است.
امام جمعه دهگلان تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم بعضی از پیامبران را بواسطه استقامت برصدق مورد مدح و ستایش قرار داده هرچند تمامی پیامبران الهی صادق بوده اند «واذکر فی الکتاب ادریس انه کان صدیقا نبیا» – «واذکر فی الکتاب ابراهیم انه کان صدیقا نبیا»؛ لذا صدق وراستی بزرگترین پالایش و تزکیه و راه اساسی مقابله با شیطان و هوای نفسانی است.وی افزود: خداوند متعال اهل ایمان را با دوستی و همراهی با صادقان دعوت می نماید: «یا ایها الذین آمنوا اتقوا الله وکونوا مع الصادقین» دوستی و همنشینی با راستگویان یکی از عوامل تربیتی و سبب جلوگیری انسان از انحراف است.

ماموستا محمدی خاطرنشان کرد: صدق و راستی موجب آمرزش الهی و دست‌یابی به اجر بزرگ و جنت الهی است و خداوند متعال مردان و زنان صادق را مورد مدح و ثنا قرار داده است: «والصادقین والصادقات. اعد الله لهم مغفره واجرا عظیما».

امام جمعه دهگلان عنوان کرد: در حدیثی در مورد صداقت هم چنین بیان شده است: صدق و راستی انسان را به برّ و خوبی و نهایتاً به بهشت هدایت می کند و انسان که اهل صدق باشد در صحیفه الهی نامش به عنوان راستگو ثبت می شود؛ براستی که دروغ انسان را به گناه سوق می‌دهد وگناه انسان را به جهنم هدایت می کند و براستی که کسی اهل دروغ باشد در صحیفه الهی نامش بعنوان انسان دروغگو ثبت می شود.

وی توضیح داد: صدق وراستی موجب آرامش واطمینان است، در هرجامعه ای صدق و راستی نباشد آرامش وطمأنینه  وجود ندارد. در حدیثی که امام حسن علیه السلام از پیامبر خدا صلی الله علیه وسلم  روایت می‌کند:  دَعْ ما یُریبُکَ إلى ما لا یُریبُکَ ؛ فإنَّ الصِّدقَ طُمَأنِینَهٌ ، و إنَّ الکِذبَ رِیبَهٌ: آنچه تو را به شک مى اندازد، رها کن و به آنچه تو را به شک نمى اندازد چنگ زن؛ زیرا که راست مایه آرامشِ [روان ]است و دروغ باعث پریشانى.

ماموستا محمدی با بیان اینکه راستی و صدق موجب عروج انسان می‌شود، عنوان کرد: همچنان که در روایت وارد شده: «من سأل الله تعالی بصدق بلغه منازل الشهدا وان مات علی فراشه» هرکس از خداوند متعال طلب شهادت کند با راستی و خلوص خداوند متعال او را به درجه و منزل شهدا می رساند ولو اینکه در سریر و رختخوابش بمیرد.

امام جمعه دهگلان به لزوم صداقت در امور مدیریتی اشاره کرد و گفت: صداقت و راستگویی اگر اساس کار ما باشد قطعا پیروز و سربلند خواهیم شد، لذا در هرجا مسئولین ما صداقت و راستی محور امور خود قرار داده‌اند، موفقیت حتمی خواهد بود.

انتهای پیام/

فهرست