نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی برای آموزش طلاب و روحانیون
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: در زمینه برگزاری برنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی برای روحانیون و طلاب باید به سمت استفاده از فضاهای مجازی حرکت و آموزش ها را در فضای مجازی توسعه و گسترش دهیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه استانی دفاتر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان‌های استان کردستان که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا در جهان و به تبع آن در کشور ما بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی را به تعطیلی کشاند.
وی خاطرنشان کرد: اگرچه تلاش در راستای قطع زنجیره این ویروس که به سرعت در جهان می‌تازد و ارتباطات اجتماعی و حتی مساجد و غیره را به تعطیلی کشاند، اما حماسه‌های بزرگ همدلی را در کشور ما رقم زد.
اجرای طرح مواسات نقش مهمی در قطع زنجیره کرونا داشته است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: اجرای طرح کمک مومنانه و مواسات به فرمان رهبر معظم انقلاب در راستای کمک به اقشار نیازمند از اقدامات ارزشمندی است که نقش مهمی در زنجیره کرونا ویروس داشته است.
حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: همه بخش‌ها به ویژه سپاه، ستاد اجرایی حضرت امام و خیرین در طول چند ماه موجب شد اقشار نیازمند و آسیب دیده از شیوع این ویروس منحوس کمتر در سختی باشند.
وی با بیان اینکه این کمک‌ها و حرکت مومنانه با گذشت چندین ماه و اجرای چند مرحله هنوز در کشور استمرار دارد، گفت: نقش جامعه روحانیون در رزمایش مواسات و کمک‌های مومنانه بسیار برجسته بود، البته این نقش باید پررنگ تر شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه روحانیون به عنوان منادیان فکری جامعه باید به فکر دنیا و آخرت مردم باشند و برنامه های مختلف در این راستا مد نظر قرار دهند، اذعان کرد: شرایط زندگی برای طیفی از جامعه بسیار سخت شده است، مشکلات اقتصادی مردم باید با برنامه‌ریزی مناسب و بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها رفع شود.
ضرورت از سرگیری فعالیت‌های اجتماعی با رعایت پرتوکل‌های بهداشتی در نقاط سفید
حسینی‌شاهرودی از سرگیری برخی فعالیت‌ها که به بخاطر شیوع کرونا قطع شده در نقاط سفید را مورد تاکید قرار داد و گفت: معلوم نیست این ویروس تا چه زمانی با ما باشد، باید خود را با این نوع زندگی وفق داده و با رعایت تمام پرتکل‌های بهداشتی برخی برنامه‌ها را در نقاط سفید البته با هماهنگی لازم با ستاد مقابله با کرونا از سربگیریم.
وی خاطرنشان کرد: با تمهیداتی که در سیستم آموزشی کشور اندیشیده شد، دانش‌آموزان و دانشجویان در شرایط کرونایی بازهم به تحصیل ادامه و امتحانات هم برگزار شد.
وی افزود: در زمینه برگزاری برنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی برای روحانیون و طلاب باید به سمت استفاده از فضاهای مجازی حرکت و آموزش ها را در فضای مجازی توسعه و گسترش دهیم.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه تمام تلاش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور ارتقای سطح علمی و رفاهی روحانیون و رفع مشکلات اقتصادی آنان است، گفت: به منظور حمایت از روحانیون سهم ۷ درصدی بیمه روحانیونی که شهریه پایینی دارند، اضافه بر شهریه ماهانه به حسابشان واریز خواهد شد.
حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: از منابع شهرستانی باید برای کمک به معیشت ماموستاها بهره گیری شود که البته براساس گزارشاتی که از سوی دفاتر مرکز بزرگ شهرستانی ارائه شد در این زمینه حرکت های خوبی در سطح استان انجام گرفته که باید ادامه داشته یابد.
وی افزود: شناسایی توانمندی روحانیون و بهره گیری از ظرفیت روحانیون با توجه به توانمندی که دارند باید از سوی دفاتر مرکز بزرگ اسلامی در شهرستان‌های استان دنبال شود.
انتهای پیام/

فهرست