مسئول سابق مرکز بزرگ اسلامی دهگلان
اقدامات مناسبی در حوزه ارتقای ساختاری مساجد دهگلان انجام گرفته است
مسئول سابق مرکز بزرگ اسلامی دهگلان گفت: اقدامات مناسبی در حوزه ارتقای ساختار فیزیکی مساجد دهگلان انجام گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت الاسلام معظمی در مراسم تکریم و معارفه مسئول مرکز بزرگ اسلامی دهگلان اظهار کرد: از همکاری و تعامل تک تک مسئولان شهرستان دهگلان تقدیر می‌کنم.

مسئول سابق مرکز بزرگ اسلامی دهگلان تصریح کرد: امیدواریم با دعای خیر شما در سنگر جدید خادمی امین برای این نهاد مقدس باشم.

وی با بیان اینکه بنا ندارم گزارش عملکرد ارائه کنم، گفت: در خصوص ساماندهی ائمه جمعه و جماعات اهتمام ویژه این در شهرستان داشتیم.

مسئول سابق مرکز بزرگ اسلامی دهگلان افزود: تغییراتی در مسجد حضرت علی(ع) شهرستان صورت گرفت که در واقع نیاز ضروری بود.

معظمی با اشاره به اینکه در مسجد رسول اکرم دهگلان هم تغییرات خوبی در مدت زمان کوتاه مدیریتی در دور دوم حضورمان در شهرستان انجام گرفت، گفت: در این چند ماه تغییر و تحولات خوبی در مسجد حضرت عمر و مساجد روستایی انجام گرفت.

وی تصریح کرد: ساماندهی روحانیون از دیگر اقدامات خوبی بود که انجام شد و استعلام تمام روحانیون صورت گرفته است.

مسئول سابق مرکز بزرگ اسلامی دهگلان به اجرای طرح کمک مومنانه هم گریزی زد و گفت: ۳۳۰ کارت ۳۰۰ هزار تومانی بین روحانیون و نیازمندان در این شهرستان توزیع شد.

حجت‌الاسلام معظمی افزود: سرکشی از تمام روحانیون و بازدید از تمام روستاها با همکاری تعدادی از مدیران و دستگاه‌های اداری انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: احیا حجره سنتی مسجد حضرت علی(ع) از دیگر اقدامات بسیار خوبی است که این حجره سنتی ظرفیت مناسب برای تبدیل شدن به یک مدرسه منتخب را دارد.

وی اذعان کرد: این حجره سنتی با توجه به اینکه موقوفاتی هم دارد اگر تعداد طلاب را به ۴۰ نفر برسانیم شورای برنامه ریزی اهل سنت ورود و هزینه‌های طلاب را متقبل خواهد شد.

مسئول سابق مرکز بزرگ اسلامی دهگلان اظهار کرد: تعدادی از روحانیون به عنوان امام جماعت به دستگاه های مختلف شهرستان معرفی شد.

وی با بیان اینکه در خصوص اجرای برنامه های فرهنگی به دلیل شرایط کرونایی انگونه که باید انجام نگرفت، گفت: سعی کردیم با بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی در حد توان برنامه‌های متعددی برگزار کنیم.

فهرست