عضو دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور
ارادت اهل سنت به اهل بیت(ع) مثال زدنی است/تبیین سیره امام رضا(ع) موجب ترویج فرهنگ رضوی در جامعه می شود
عضو دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشو گفت: ارادت اهل سنت به اهل بیت(ع) مثال زدنی و اثبات شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا محمدامین راستی ضمن تبریک ولادت امام رضا(ع) به همه مسلمانان جهان اسلام اظهار کرد: سیره امام رضا(ع) برای همه مسلمانان الگو و نمونه کاملی است و همه باید در زندگی ایشان را سرمشق خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: تبیین ویژگی‌ها امام رضا(ع) برای جامعه به ویژه نسل جوان ضروری و موجب ترویج فرهنگ رضوی در جامعه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ارادت اهل سنت به امام رضا(ع) ارادتی قلبی و اثبات شده است، اهل‌سنت در طول تاریخ همواره نسبت به اهل‌بیت رسول‌الله(ص) ارادت داشته و با تبعیت از دستورات قرآن محبت به اهل بیت را به عنوان اصل مهم و اعتقادی در زندگی مورد توجه قرار داده اند.

به گفته وی، عشق و ارادت به اهل بیت فقط مختص عزیزان اهل تشیع نیست، بلکه محبت و ارادت اهل سنت به اهل بیت به ویژه امام رضا مثال زدنی است.

وی تصریح کرد: امروز بارگاه منور رضوی به محور و کانون وحدت مسلمانان شیعه و سنی جهان اسلام تبدیل شده است و در ایام مختلف مردم سراسر کشور و حتی مردمان سایر کشورهای دنیا برای زیارت این امام همام به مشهد مقدس سفر می کنند.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: مسلمانان شیعه و سنی در صفوف بهم پیوسته نماز در صحن و بارگاه قدسی رضوی یکدلی و اتحاد خود را به دنیا نشان می دهند.

وی به دیدگاه بزرگان اهل سنت در مورد جایگاه امام رضا هم گریزی زد و گفت: مولانا خالد نقشبندی یکی از بزرگان و علمای اهل‌سنت، زمانی که از هند به مشهد سفر می کند مجذوب بارگاه امام رضا(ع) شده و یک‌سال از عمر خود را صرف خدمت‌ به بارگاه منور رضوی کرده است.

ماموستا راستی عنوان کرد: امام رضا(ع)، امام رئوفی‌ هستند که نزد همه ادیان جایگاه ویژه‌ای داشته و مورد علاقه، احترام و اشتیاق همه مذاهب بوده اند.

وی با تاکید براینکه بسیاری از شخصیت‌ها، اساتید، بزرگان و نخبگان جهان اسلام و ادیان دیگر به امام رضا(ع) عشق ورزیده اند، گفت: در ارتباط با ویژگی‌های و ابعاد شخصیتی امام رئوف، کتاب‌های زیادی نوشته‌اند.

فهرست