رئیس مرکز بزرگ اسلامی مریوان:
احکام شرعی برای غسل اموات کرونایی در مریوان کاملا رعایت می‌شود
رئیس مرکز بزرگ اسلامی مریوان گفت: احکام شرعی برای غسل و تدفین اموات کرونایی در مریوان کاملا رعایت می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا حق‌پناه اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا در این شهرستان موجب گرفتار شدن تعدادی از همشهریان شد و متاسفانه برخی از مبتلایان نیز جان باختند.
وی اضافه کرد: مرکز بزرگ اسلامی شهرستان مریوان در طول این مدت درجلسات ستاد بحران حضور فعال و به موقع داشته و از راهکارهای بهداشتی و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت در غسل و تدفین اموات تبعیت کرده است.
رئیس مرکز بزرگ اسلامی مریوان خاطرنشان کرد: باتوجه به دستور مقام معظم رهبری(مدظله العالی)در مورد غسل اموات مبتلا به کرونا این امر مهم با مسئولین مرکز بهداشت و درمان درمیان گذاشته شد و در آرامستان بهشت مصطفای این شهر غسل و تکفین اموات و هم چنین نماز میت انجام می‌گیرد.
ماموستا حق پناه ضمن تشکر و قدردانی از زحمات سربازان جبهه بهداشت و درمان از همراهی و مساعدت روحانیون منطقه با مسئولین تقدیر کرد و گفت: از آنجا که قدرت انتقال ویروس کرونا بالا است، باید در غسل و تدفین اجساد دقت شود و از طرفی انجام غسل ، کفن و خواندن نماز میت بر شخص مسلمان فوت شده واجب است.
وی خاطرنشان کرد: با تلاش و پای کار بودن روحانیون مسائل دینی مربوط به اموات کووید ۱۹به خوبی اجراء و کوچکترین مشکلی در این راستا نداشته‌ایم.
انتهای پیام/

فهرست